Kocaali Demirdöküm Kombi Petek Temizleme

Kocaali Demirdöküm Kombi Petek Temizleme

Kombi petek temizleme, kalorifer petekleri kullanılmaya başladıktan belli bir süre sonra peteklere yapılması gereken bir bakımdır. Kocaali Demirdöküm kombi petek temizleme ile petekte biriken tortu, çamur, kum, sudaki kireç temizlenerek sıcak suyun petek içerisinde homojen bir şekilde dolaşması sağlanır. Petek içerisindeki su ısındıkça tesisat içerisindeki suyun yoğunlaşması, kirli bir su oluşması ile bu kirli suyun petek gözeneklerinde rahat dolaşması mani olur ve zaman içerisinde peteklerin alt kısmında biriken tortu kireç ve yoğunlaşmış suyun alt kısma ısı vermesini engelleyerek ısı kaybına sebep olmaktadır. Petek temizliği iki yıl bir yapılması tavsiye edilmektedir, ancak kullanımdan kullanıma farklılık göstermektedir.
Peteklerde en yüksek ısıyı elde etmek, tüm radyatörlerin ısınmasını sağlamak, doğalgaz kullanımını kontrollü yapmak, kombinin kullanılabilirliğini artırmak ve petek içerisindeki paslanmaları önlemek adına kombi peteği temizliği yapılmalıdır. Petek temizleme profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilen bir bakım onarım çalışmasıdır. Petek temizleme işlemi bir ekip işidir iyi bir tesisat temizliği ve petek temizliği olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Biz Kocaali Demirdöküm kombi petek temizleme ile yapacağınız petek temizleme uzman kadromuz ve son derece titiz çalışan personellerimiz siz müşterilerimizin hem maddi hem manevi kaybını göz önünde bulundurarak çalışmalarını tamamlamaktadır.

Kombi petek temizliği nasıl yapılmalıdır?

Kocaali Demirdöküm Kombi petek temizleme ile yapılacak temizlik işlemleri;
Temizleme işlemine başlamadan önce kombinin kapatılması gerekmektedir, ardından su giriş vanaları kapatılıp temizleme işlemi yapılır petek temizliği için en uygun yerler banyo olduğundan havlupan radyatörünün sökülmesi ve petek temizleme cihazının hortumunun giriş vanasının bağlanması sağlanır. Cihazın hortumlarından biri havlupana diğeri cihaza takılır. Havlupanın çıkışına bir hortum daha bağlanır ve ucu klozet içerisine bırakılır böylece petekte biriken kirli su hiçbir yere dağılmadan doğrudan giderden akıtılmış olur. Kombi petek temizleme işlemi petek sayısına peteklerin kullanımına ve biriken kir ve tortulara bağlı olarak değişir. Temizleme işlemi sonlandığının anlaşılması için klozete akan suyun rengine bakılmalıdır artık berraklaşan su peteğin temizliğinin en belirgin göstergesidir. Temizlenen kalorifer peteklerine özel bir kimyasal madde sıkılır ve bu kimyasal ile peteklerin ısınma kapasitesi yükseltilir.